SİPARİŞ HATTI 0536 568 94 26

Arrow up
Arrow down

Açık Köklü Ceviz Fidanı

acik koklu ceviz fidani

Açık köklü ceviz fidanı ile Tüplü ceviz fidanlarının tohum olarak ekişinde herhangi bir fark yoktur. Aşılı ceviz fidanları gerek açık köklü gerekse tüplü olsun ilk etapta bahar aylarında araziye ekilir. Yaklaşık 3 ay arazide ekili olarak kalan açık köklü ceviz fidanı tohumları 3 ay sonunda çöğür halene gelir ve temmuz ayı itibari ile aşılanma evresine geçilir. Bu dönem içinde göz aşı yapılır. Yaklaşık 2 yıl arazide ekili halde kalan açık köklü ceviz fidanları 2.yılın kasım ayı itibari ile dinlenme evresinde arazilerden sökülür ve özel hazırlanan depolarda kuma gömülü şekilde saklanır.Açık köklü ceviz fidanları talebe göre çoğu zaman direk araziden (tarladan) sökülerek yeni dikilecek alanlara gönderilir...

AÇIK KÖKLÜ CEVİZ FİDANI NE ZAMAN EKİLİR?

Kasım ile ocak ayları arasında açık köklü ceviz fidanları ekilmelidir.

AŞILI CEVİZ FİDANI NASIL ANLAŞILIR?

Yapraksız halde dinlenme evresinde satın alınan açık köklü ceviz fidanlarının aşılı olup olmadığını fidanın alt kısmında bulunan alandan aşı izi olup olmadığından anlaşılır. Aşı yapılan alanda bıçak izi bulunur ve aşısı doğru yapılan ceviz fidanını aşı alanı sopa gibi dümdüz olmaz tümsekli olur.

acik koklu ceviz fidanlari

Firmamız Ziraat Fidancılık'ta aşı tutturma oranı yüzde 99.9'dur. Geri kalan 0.01 lik aşısı tutmayan yabani ceviz fidanları imha edilir asla son üreticiye gönderilmez.

Açık Köklü Ceviz Fidanı Fiyatları 2020

Açık köklü ceviz fidanı sezonu kasım ayı itibari ile başlamaktadır. 2020 sonbahar-kış sezonu için erken açık köklü ceviz fidanı siparişi verebilirsiniz.Firmamızda istediğiniz boy ve cinste açık köklü ceviz fidanı mevcuttur. Bizden fiyat almadan karar vermeyin. Toptan ve parakende ceviz fidanı fiyatlarımız değişmektedir. Lütfen telefon yolu ile fiyat sorunuz.

STOKLARIMIZDAKİ CEVİZ FİDANLARIMIZ;

FERNOR | FERNOR | FERNETTE | FRANQUETTE

ZİRAAT FİDANCILIK SİPARİŞ HATTI

0.536.568 94 26
0.535.627 10 66
0.535.378 88 63

AÇIK KÖKLÜ CEVİZ FİDANI ÜRETİM TESİSİMİZİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

SÖKÜM AŞAMALARIMIZI BURAYA TIKLAYARAK İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

tuplu ceviz fidanlari

yeni sezon tuplu ceviz

badem fidani

acik koklu ceviz fidanlari

yilin12 ayi tuplu ceviz fidani

badem fidani2

ceviz asi kalemelri

chandler ziraat

Scroll to top