SİPARİŞ HATTI 0536 568 94 26

Arrow up
Arrow down

chandler ceviz bahcesi

Chandler ceviz fidanı son yıllarda dikimi en çok yapılan yabancı cins ceviz fidanıdır. Bunun nedeni fidanın yetiştikten sonra salkımında meyvelerin 2-4 lü şeklinde bol olmasıdır. Çetnır diye okunan bu aşılı çeşit piyasada salkım olarak ta bilinir. Firmamızdan mavi sertifikalı ceviz fidanı sipariş vererek dönüm başına 400 TL devlet hibe desteğinden faydalanabilirsiniz. Bunun için fidan siparişlerinizde mavi sertifikalı olarak belirtmeniz yeterlidir. Güvenilir bahçe kurulum hizmetlerimizden yararlanmak için bizi arayabilirsiniz.

Erken meyve veren chandler aynı zamanda meyve değeri yüksek yabancı ceviz fidanı türüdür. Chandler ceviz fidanı Piyasada en çok meyve veren ceviz fidanı türü olarak bilinir. Salkımında ki meyveler 2 - 4'lü olup, kabuk ince , az pürüzlü, oval şekilli bir çeşittir. Yan dallarında meyve verme olasılığı % 80-90 kadardır. İç ceviz yetiştiriciliği için en uygun çeşit olarak kabul edilmektedir.


chandler tarlada

Chandler'in iç oranı % 49,52 dir. Meyve ağırlığı  13 gr, iç ağırlığı 6.5 - 7 gr. ve İç beyazlık oranı %90-100 dür.  Chandler ceviz fidanında yağ oranı % 70ken protein oranı %23’tür. Bu yüzden kabuğundan ayrılması kolaydır. Meyvesi kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.

Aynı ekolojide olmasına rağmen  Bilecik ve Şebin çeşitlerinden 1 hafta sonra çiçeklenir. Geçit kuşağına kadar olan bölgelerde ilkbahar donlarını atlatabilen bir çeşittir. Ağacında tomurcuklarda verimi % 85-90 dır. Yani çok verimlidir. Orta kuvvette büyür, yarı dik gelişir 8 × 4  -  7 x 3,5 ve 6 x 6 çit şeklinde dikime uygundur.

Ağaç gövdesi geç yapraklandığı için bakteriyel yanıklıktan etkilenmez. Tozlayıcısı Franquette’dir.

Firmamızdan kasım ile nisan döneminde açık köklü olarak diğer aylarda tüplü olarak sipariş verebilirsiniz.

AÇIK KÖKLÜ GÖNDERİLMEYE HAZIR FİDANLARIMIZ


açık köklü ceviz fidanı

EYLÜL AYINDA GELİŞİMİNİ TAMAMLAYAN FİDANLARIMIZA AİT GÖRÜNTÜLER

ÜRETİM TESİSİMİZ

tuplu ceviz fidanlari

yeni sezon tuplu ceviz

badem fidani

acik koklu ceviz fidanlari

ceviz bahcesi

yilin12 ayi tuplu ceviz fidani

badem fidani2

ceviz asi kalemelri

chandler ziraat

ceviz bahcesi2

Scroll to top