SİPARİŞ HATTI 0536 568 94 26

Arrow up
Arrow down

Chandler ceviz ağacı kaç kilo verir?

chandler fernor

Chandler ceviz ağacı gelişim süresini tamamladığı 5.yılından itibaren 20 kilo meyve vermeye başlamaktadır. Yarı bodur gelişen 6-7 yaşındaki chandler ceviz fidanı 25 kilo meyve vermeye artarak devam etmektedir. İlk yıllarda fidan döneminde bile meyve veren chandler (çetnır) ceviz ağacı ince kabuklu meyve özelliği ve dikidiği her bölgeye uyum sağlaması özelliği ile de kendine olan talebi arttırmıştır. Yarı bodur olarak bilinen Chandlerın gelişimini hızlandırması için 5.yılına meyveleri olgunlaşmadan toplanması gerekmektedir. 5.yaşına kadar meyvelerinin olgunlaşmasını bekletmek bodur biçimsiz bir ağacın gelişmesine sebep olmaktadır. Bir dönüm chandler ceviz bahçesi yılda 500-750 kg arası meyve vermektedir. Fernor ceviz fidanı içinde aynı verim geçerlidir.

1 adet Chandler ceviz ağacı yılda ne kadar kazandırır ?

Günümüzde kuru cevizin kilosu 20-30 tl arasında değişmektedir. Piyasada ucuz cevizler 15 TL'den satılsa da chandler cevizi bunlarla aynı değerde asla değildir. Chandler cevizinin kilosunu ortalama 25 TL'den hesaplarsak 5 yaşındaki bir ceviz ağacı yılda en az 25 TL x 20 kg = 500 TL gelir sağlamaktadır. Bu gelir her yıl artarak devam edecektir.

Sizde geleceğinize iyi bir yatırım yapmak ve chandler kalitesini firmamız güvencesi ile bahçelerinize %100 aşılı ceviz fidanı teminatı ile taşımak isterseniz bizimle mutlaka iletişim kurun.

tuplu ceviz fidanlari

yeni sezon tuplu ceviz

badem fidani

acik koklu ceviz fidanlari

yilin12 ayi tuplu ceviz fidani

badem fidani2

ceviz asi kalemelri

chandler ziraat

Scroll to top